Inteligentne mieszkanie

Czy warto wyposażyć dom/mieszkanie w system automatyki budynkowej? Odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście!
 
Jeżeli szukasz niezawodnego a zarazem taniego systemu, który wyposaży inteligentny dom? Właśnie go znalazłeś.
System Ampio Smart Home to niezawodny, rozproszony, w pełni skalowalny system sterowania budynkiem, który umożliwia sterowanie urządzeniami w budynku i jego okolicy.
Zastosowanie systemu Ampio Smart Home daje możliwość kontroli nad prawie wszystkimi urządzeniami w budynku.

 • Sterowanie zasilaniem gniazd elektrycznych pozwala przestać się martwić czy na pewno żelazko zostało wyłączone.
 • Integracja z systemem audio pozwoli na stworzenie miłej atmosfery podczas przebywania w różnych pomieszczeniach, np. salonie, kuchni, garażu czy łazience.
 • System pozwala sterować stopniem otwarcia rolet i żaluzji, a także szerokością otwarcia zasłon w oknach.
 • Daje możliwość kontrolowania temperatury w każdym pomieszczeniu. Każde pomieszczenie posiada niezależny harmonogram ogrzewania. Pozwala to na osiągnięcie odpowiedniego komfortu w każdym z nich. Odpowiednie zarządzanie wentylacją zapewni najlepszy komfort oraz oszczędność energii.
 • Sterowanie oświetleniem umożliwia ustawienie komfortowej jasności i barwy oświetlenia, odpowiedniej do danej sytuacji – oglądanie filmu, impreza, romantyczny wieczór, odpoczynek, itp.

 
Najważniejsze cech systemy Ampio SmartHome:

 • Niezawodność i bardzo duża odporność na zakłócenia dzięki zastosowaniu magistrali CAN firmy BOSCH.
 • System nie jest zależny od jednostki centralnej – serwera. Każdy sterownik systemu działa niezależnie, a brak lub awaria jednego elementu nie powoduje awarii całej automatyki budynku.
 • Pozwala na kontrolę praktycznie wszystkich urządzeń w domu.
 • Możliwość sterowania za pomocą zwykłych włączników, szklanych, dotykowych paneli sterowniczych, komputera, tabletu i smartfonu z każdego miejsca w budynku jak również zdalnie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.
 • Ciągły rozwój oprogramowania pozwala na stosowanie nowych funkcjonalności w już działającym systemie.
 • Możliwość rozbudowy systemu o kolejne moduły, również bezprzewodowe.
 • System Ampio SmartHome posiada również moduły integracyjne pozwalające połączenie  z alarmami firmy Integra SATEL, systemami rekuperacyjnymi, klimatyzacyjnymi, sterownikami PLC, itd.
 • Bardzo atrakcyjna cena, nie wpływająca znacząco na koszty inwestycji podczas budowy budynku.

Przykłady zastosowania systemu Smart Home:
Smart Home, zintegrowany z systemem alarmowym jest w stanie stwierdzić, czy domownicy opuścili budynek. Wówczas, nawet gdy zapomnisz wyłączyć światło, bądź zamknąć rolety, system zareaguje, co zaoszczędzić na ogrzewaniu, wentylacji czy oświetleniu.
 
Wyjeżdżając na urlop, jednym przyciskiem zmienisz harmonogramy temperatur i wentylacji, zamkniesz rolety, uzbroisz system alarmowy. Gdy pomysł o wyjeździe przychodzi spontanicznie, nie musisz wracać do domu, wszystko to zrobisz zdalnie za pomocą smartfona. Podczas Twojej nieobecności wentylacja pracuje tylko w stopniu, który jest niezbędny. Symulacja obecności powoduje, że dom nie wygląda na opuszczony (złodzieje nie zorientują się, że wyjechałeś). Trawnik dalej będzie odpowiednio nawodniany, z uwzględnieniem naturalnych opadów i nasłonecznienia.
 
Jest godz. 0.30 dzisiejszy dzień już się skończył. W końcu dotarłeś do łóżka, pora na sen... Ale czy w salonie światło i telewizor są wyłączone, garaż zamknięty, żaluzje opuszczone? Przydało by się uzbroić alarm w piwnicy i pomieszczeniach na dole. Dawniej nie dawało ci to spokoju, nie mogłeś spokojnie zasnąć, ale teraz wystarczy wcisnąć mikroprzełącznik dyskretnie ukryty w ramie łóżka i inteligentny dom przełączy się w tryb nocny. Zgasną światła w nieużywanych pomieszczeniach, włączy się alarm odpowiednich strefach, opuszczą żaluzje, obniży się temperatura i podniesie rano przed twoim wstaniem z łóżka, a gdybyś w nocy chciał skorzystać z łazienki, dom oświetli ci drogę włączając przyciemnione światła.
 
Jeżeli interesują Cię inteligentne domy, zapraszamy do kontaktu. Obszarem działania naszej firmy jest miasto Łódź i okolice.

 

Adres

HIKARI Automatyka Budynkowa sp. z .o.o.

ul. Gubałówka 60

92-116 Łódź

Wpis do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego
przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia
XX Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000593907 NIP: 7282805438, REGON: 363304799

 

Kontakt

Zadzwoń do nas

609 423 838
502 125 487

E-mail:
biuro@budynekinteligentny.eu